Jesteśmy tym, co pijemy...

Pręt energetyzujący Grandera Pręt energetyzujący Grandera
Najczęściej słyszymy, że jesteśmy tym, co jemy. Ale to mniej niż pół prawdy. Bo jeśli ponad 70% naszego ciała stanowi woda, to tak naprawdę jesteśmy tym, co... pijemy. Bez jedzenia człowiek może przeżyć nawet kilka tygodni. Bez wody - zaledwie kilka dni. Dlatego jakość wody jest tak ważna.

Dietetycy są w tej sprawie wyjątkowo zgodni. Każdego dnia powinniśmy wypijać co najmniej około 2 litrów wody. Przyjmuje się, że powinno to być około 30 ml na kilogram masy ciała. Oznacza to, że człowiek ważący około 70 kilogramów powinien wypić 2 litry. Są nawet takie diety, choćby dieta paleo, gdzie zalecane jest picie wyłącznie wody. Lecz my najczęściej wody nie lubimy. Często zamiast niej pijemy herbatę lub kawę, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że w ten sposób próbujemy ukryć fakt, że woda z kranu nam nie smakuje. Jednak i tu, po raz drugi, wszyscy dietetycy są zgodni: kawa, herbata, a nawet soki nie są w stanie zastąpić czystej wody. Ale jak wypić jej 2 litry, gdy z kranu płynie cuchnąca lura?

I tu z pomocą przychodzą urządzenia Grandera. 

Pochodzący z Tyrolu Johann Grander, dzięki swoim eksperymentom, dowiódł, że jakość ma znaczenie, a każdy z nas w domu może mieć świeżą i smaczną wodę. Świeża woda strukturalna znacznie lepiej smakuje, a poza tym polepsza transport tlenu, substancji odżywczych i minerałów do komórek żywych organizmów. Oznacza to, że woda strukturalna jest wodą ożywioną - łatwiej przyswajaną przez nasze organizmy i mającą pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka. Co więcej: ożywiona woda – woda Grandera – potrafi ,,ożywić'' wodę z kranu poprzez przekazanie jej informacji o swojej strukturze.

Innymi słowy, za pomocą urządzeń Grandera niesmaczna woda z kranu może stać się smaczniejsza i lepiej biodostępna dla naszego organizmu. Urządzenia zawierają w sobie ,,wzorcową'' wodę, która potrafi przypomnieć każdej innej wodzie, jakie powinna mieć właściwości.

Jak to sprawdzić?

Do domowych eksperymentów wystarczy wykorzystać najmniejsze z urządzeń Grandera: pręt energetyzujący. Za pomocą urządzenia, które ma wielkość i kształt długopisu, możemy ożywić wodę do picia.

Wystarczy przez kilkanaście sekund zamieszać energicznie wodę w szklance i... odstawić na kilka chwil. Aby eksperyment był pełen, trzeba przygotować dwie podobne szklanki wody, które należy ustawić w odległości nie mniejszej niż 1 metr. W drugiej szklance woda nie będzie mieszana – będzie ona stanowiła próbkę kontrolną. Jako pierwszą wypijmy wodę przemieszaną prętem energetyzującym. Potem sięgnijmy po szklankę ,,zwykłej'' wody. Różnica w smaku jest zauważalna nawet dla przeciętnego człowieka. A jeśli nie?

Wiemy, że zwierzęta mają bardziej wyostrzone zmysły niż ludzie. Człowiek może się mylić, ale pies zawsze wywącha i wybierze wszystko co najlepsze. Postawmy więc pupilowi dwie miski: w jednej niech będzie woda przemieszana prętem, a w drugiej zwykła. Pies zawsze wybierze wodę energetyzowaną.

Na dodatek, zacznie jej pić więcej niż do tej pory. Do dowód, że woda strukturalna jest smaczniejsza niż zwykle. I jest to dla nas, ludzi, bardzo cenna wskazówka. Oznacza to bowiem, że jeśli woda jest smaczna, to wypicie 8, czy nawet 10 szklanek wody nie stanowi żadnego problemu. Przeciwnie! Picie wody jest przyjemnością. Wtedy często następuje efekt odwrotny – rezygnujemy z kawy czy herbaty, aby napić się... wody.

Eksperymentów możemy przeprowadzić więcej. Jeśli zaczniemy podlewać domowe rośliny wodą ożywioną przez pręt – będą one rosnąć szybciej. Jeśli taką wodą skropimy sałatę i inne warzywa – dłużej zachowają świeżość i jędrność.

A jeśli od jakości wody zależy świeżość warzyw, pomyślmy tylko jak wiele dobrego może zrobić ożywiona woda dla naszego zdrowia i urody. Ale o tym już następnym razem...

Powrót
  • Johann Grander Sen.

    (1930 - 2012)

    "Żadna woda nie jest taka sama"

Biuletyn Informacyjny

Zapisz się do naszego newslettera i uzyskaj wyłączny dostęp do interesujących informacji.

Klikając przycisk „Zapisz się teraz”, wyrażasz zgodę na nasze .
×
×
 
Chcesz mieć najlepszą wodę w swoim domu?

Nasi eksperci ds. Wody z przyjemnością udzielą bezpłatnych i niezobowiązujących konsultacji. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać indywidualną ofertę dla najwyższej jakości wody prosto z Twojego kranu.